Green Ways

- Je fajn česká firma s fajn lidma, se kterýma je radost se potkávat a rozvíjet se.

- Majitelem je nadšený fantazy údernický lidumil a filosof Václav Rathouský, který si na nic nehraje, ačkoli by mohl.

- Je firma, která je schopná pro své jediné dva produkty Ječmen a Chlorellu použít z hlediska kvality všechny dostupné možnosti.

- Stojí mimo komerci a prospěchářství, cílem je soucítění, zdravý rozum a pomoc na cestě ke štěstí, seberozvoji a celkově šťastnějšímu a logičtějšímu světu.

- S obratem kolem 10tun Ječmene/měsíc (u Chlorelly si to nepamatuji) je největší firmou s těmito produkty na světě. Proto jim může věnovat opravdu velkou péči, například v podobě ověřovacích rozborů každé sklizené šarže na plynovém chromatografu a to zdaleka není všechno.

- Vypiplává každý krok výroby, dopravy, distribuce a nakonec i péči o jedlíka tak, aby se z naděje v uzdravení opravdu uzdravení stalo.

- Plánuje a už i realizuje projekt vytvoření ozdraveného zeleného centra blízko Příbrami, kde bude možnost se vyléčit z těžkých civilizačních chorob pomocí zelené stravy, pohybu, duchovních očistných technik ale i půstů a práce v přírodě. Okolní krajinu v rámci projektu postupně revitalizuje na fungování v systému udržitelného rozvoje. Nemohu se dočkat, až tuhle možnost budeme v Čechách mít :-).

                                                                                                                                                                                            

Na stránkách Green Ways naleznete kulaté piktogramy, které vysvětlují základní rozdíly v kvalitě těchto výrobků od ostatních na trhu.

Vysvětlení piktogramů:

  • GLUTEN FREE - Jako jediný výrobce garantuje bezlepkovost Ječmene. (ostatní značky Ječmene,  ač taktéž šťávy z trávy,  lepek obsahují - vysvětlení jak je to možné nabízím ústní)
  • DOUBLE CONTROL - Jako jediný výrobce dělá zde v Čechách znovu dobrovolně rozbory každé šarže, kterou přiveze od producenta. (Ječmen rodinná organic firma v Utahu, Chlorella světově významný producent na Thaiwanu). Jako jediný výrobce tedy může doložit ke každé šarži protokoly z českých státních laboratoří, které prokazují o řády nižší hodnoty antinutričních látek, než je dovoleno českou legislativou (veledůležité u chlorelly). = velká bezpečnost konzumace a nedosažitelnost pro konkurenční produkty.
  • ANTIOXIDANT ACTIVITY - Jako jediný výrobce sleduje právě díky pravidelným rozborům antioxidační aktivitu Ječmene - tedy míru živosti enzymů, které jsou velmi náchylné na teplotu a další parametry zpracování, dopravy i skladování.
  • GMO FREE A VEGAN PRODUCT - jsou už v potravinářství celkem běžné značky - znamenají, že výrobci nepoužívájí geneticky modifikované suroviny a zpracovací linky nepřijdou do styku s živočisnou surovinou.

Další z piktogramů znamenají:

  • Výrobci dbají na co nejkvalitnější a ekologicky udržitelný způsob výroby - to jezdí 2x do roka s výrobci osobně zlepšovat a konzultovat do Utahu a na Thaiwan ředitel Green Ways Martin Žamboch. Každý, kdo má zájem se může zúčastnit jeho přednášek o tomto a položit zde své otázky. Řekněte si o termín.
  • V obou produktech je nula aditiv - ani stopy (které jinde najdete, ačkoli v popisu složení na krabičce uvedeny nejsou)
  • Synergii a vstřebatelnost Ječmene i Chlorelly nevymysleli docenti v laboratořích ale příroda.....nejmoudřejší :-)
  • Green Ways má splněna na jedničku veškerá ISO a HACCP certifikáty na český provoz (tedy nejen výrobci, ale i zde česká balící a distribuční část). Tyto 2 choulostivé produkty totiž vyžadují pro zachování své účinnosti správné podmínky nejen při výrobě, ale i při manipulaci, skladování a rychlém prodeji, aby byly co možná nejčerstvější ani ne tak u spotřebitele doma, jako v puse.....Proto, když už si je koupíte, snězte je včas a vězte, že pohledem na zelenou krabičku na lince se člověk neuzdraví.......

 

Je ovšem pravdou, že dnes se různým prohlášením tohoto typu (obzvlášť na internetu) nedá skoro věřit, tedy je nutné si to ověřovat co nejlépe sám. Jako nedůvěřivý potravinářský technolog jsem měla na ředitele kvality Green Ways Martina Žambocha nejrůznější všetečné otázky a všechny mi zodpověděl na jedničku. Navíc čím déle se o to zajímám, tím více hmatatelných důkazů o pravdivosti a férovosti Green Ways přitéká, což se mi ještě s žádnou firmou v minulosti nestalo (ba naopak). Nakonec nejlepším vodítkem je dlouhodobě sledovat jedlíky a vidět, co se všechno děje.

Pro vás - moje jedlíky - budu nejspíš největší zárukou bezpečí já se svými tvrzeními - čehož si vážím :-).

A proč to tady celé vypisuji? Kvůli naději, která s Green Ways Ječmenem i Chlorellou je reálná a také kvůli bezpečí, které je očividně zajištěno daleko víc, než u jakéhokoli běžného rohlíku, nemluvě o zelenině.

Jitka